| InkHeartLover a întrebat:

De ce uneori, mereu, am un sentiment, un fel de senzatie ca ma uitat ceva desi nu am uitat nimic sau ca am uitat sa fac ceva desi am facut totul? Stiu ca suna ciudat, dar e teribil sentimentul asta de la care nu pot sa ma relaxez deloc...

Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Să ştii că şi mie mi se întâmplă asta, dar las lucrurile aşa cum sunt. E normal să uiţi şi să crezi că ai uitat ceva.
Se întâmplă asta pentru că tu vrei cu stricteţe să rezolvi ceea ce vrei şi ţi-e frică ca nu cumva să fii uitat.
Fii mai atent/ă la ce faci, iar apoi, în caz dacă ai tot senzaţia asta, notează pe un caiet ce ai făcut şi ce mai ai de făcut. Mai poţi nota pe caiet tot ce ai de făcut, înainte să începi, iar după ce faci lucrurile alea, le tai.
Poţi scrie şi pe un bilet ceva ca să nu uiţi, pe telefon, ca să nu umbli cu caietul după tine.

1 răspuns:
| InkHeartLover explică:

* cam am uitat ceva