| anonim_4396 a întrebat:

Salut,ma apasa ceva in interiorul capului,partea dreapta sus,din ce am mai citit eu pe net mi s-a spus ca am tumoare sau nefron doar ca eu nu am varsaturi si alte chestii, mentionez am 14 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| miki_4604 a răspuns:

Ai se pare o sinuzita, daca atunci cand te apleci simti ca vezi negru in fata si senzatia ca te-ar fi lovit cineva cu ceva in cap.Chitosanul te ajuta sa scapi de infectie
http://www.tiens-romania.ro/......sule-.html

| AN0NIN a răspuns (pentru miki_4604):

M-am aplecat si nu m-am simtit rau, doar simteam cum imi vine sangele in cap si il simteam greu

| AN0NIN a răspuns (pentru miki_4604):

M-am aplecat si nu vedeam normal, doar ca imi venea sangele in cap si il simteam greu

| Empathizer a răspuns:

Marea majoritate a durerilor de cap nu sunt date de tumori. Daca durerea de cap nu e ceva ocazional si se repeta frecvent, mergi la un consult medical.

Interesanta si absolut originala chestia cu nefronul. Sper ca ai destui nefroni functionali in rinichi, altfel ai incurcat-o!

| AN0NIN a răspuns (pentru Empathizer):

Nu ma doare capu, simt ca ma apasastraight face e prea tarziu pentru un consult acum acus incepe scoalasad

| Empathizer a răspuns (pentru AN0NIN):

Policlinicile nu sunt inchise in timpul anului scolar. Mergi la medic. Cu siguranta medicul tau de familie are program in unele zile si in afara orelor tale de curs. O sa-ti dea sa faci cateva investigatii si te va lamuri ce ai. Mergi acum, la inceputul lunii septembrie, ca sa fii sigur ca laboratoarele si radiologia au fonduri pentru a-ti face gratuit investigatiile. Printre altele, e necesar si un consult oftalmologic.

| Empathizer a răspuns:

... si cauta un doctor care nu a facut Medicina pe net!