| mihai3aici a întrebat:

Salut,

Mi-a aparut o ciuperca si de o saptamana ma dau cu o crema numita travogen, pata nu mai e de culoare rosie, a inceput sa devina mai maronie, o culoare putin mai inchisa decat pielea. n-am apucat sa merg la doctor din lipsa de timp. E ceva normal ce se intampla? sau anormal?

Va rog raspundeti decat daca ati trecut prin aceasta problema.

Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DAC a răspuns:

De ce te dai de capul tau?
Nu e bine sa folosesti creme fara sa consulti medicul, ar fi bine sa mergi acolo. Eu am la fel ca tine... un fel de ciuperca pe picior si ma dau tot cu o crema, se numeste Elocom, dar la prescriptia dermatologului.
Vezi tu, infectiile astea sunt diferite si nu toate sunt tratate la fel.
Enjoy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E anormal daca pata a devenit mai inchisa.Mergi la dermatologie iti va da o reteta si un sampon, Samponul costa ceva mai mult, cca 60 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt cu samponul acela te poti spala si la par iar cu spuna rezultata freci bine si intregul corp.