| TheSeventhSin a întrebat:

Salut, puteti sa-mi recomandati ceva pastile bune pentru stres?
Voi ce pastile antistres ati luat si au fost bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| camda a răspuns:

Medicamente nu se recomanda dupa ureche. Da poti incerca ceva din plante. De exemplu Sedacur, din valeriana, roinita si conuri de hamei. Este nemtesc si se gaseste ein farmacii. Nu da somnolenta. Daca nu gasesti in farmacia de langa tine, vezi ca exista online = impreuna cu informatiile aferente - la farmaciile3f, care este site-ul importatorul.

9 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Invata sa treci peste orice fara pastile daca se poate, cauta remedii naturale, ficatul tau se va bucura! happy

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu prea exista
exista chestii calmante, dar sunt de doua tipuri:
1. naturiste (farmacia abia asteapta sa ti le vanda) care nu au efecte secundare dar nici, cinestiece efect real (magneziu e in principal, exista un produs numit Magnerot care contine 500mg de Mg per pastila)
2. cu reteta, NUMAI cu reteta, astea au 2 probleme: s-ar putea sa fie PREA eficiente si sa te transforme intr-o leguma (si daca esti in examene, iti dai seama ca nu iti trebuie) si sau sa aiba efecte secundare naspa (de gen pe vremea cand nu era cu reteta, am luat Diazepam ca sa dorm si a doua zi, dupa ce am dormit 11 ore, eram somnolent)

| mont a răspuns:

Fără pastile nu se poate? Ia încearcă sa trăiești veselwinking

| TheSeventhSin explică (pentru mont):

E greu cand ai sesiune...

| NunuNini a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Sesiune? Pai daca inepi acum asa, ce te vei face in viata? Pentru ca fiecare an devine tot mai greu, cu tot mai multe responsabilitati.
Fa-ti un program de invatat. Nu noaptea. Si iesi regulat afara la o plimbare sa-ti aerisesti creierul si trupul. Astfel va fi bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Somnul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia e doar cu prescriptie

| NunuNini a răspuns:

Nu exista asa ceva. Cand iei pastila, doar te sugestionezi ca te ajuta. Tot asa te poti controla fara sa-ti strici ficatul cu pastile.

| bianca47 a răspuns:

Bea ceaiuri or sa te ajute