| anonimul0724 a întrebat:

Salut tot.
Am si eu o problema,dintii mei sunt usor galbeni, nu inteleg care este problema, execut periaj cu periuta electrica de 2 ori pe zi a cate 2 min, folosesc apa de gura/ață dentară, pasta de dinti blend a med 3d white luxe si dintii mei sunt tot usor gălbui, cum ii fac mai albi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Kajun a răspuns:

Culoarea naturala a dinților e ușor gălbuie, din cauza asta nu îi poți albi. Spălatul cu bicarbonat îi albește dar poate cauza și efecte adverse asupra dinților. Dacă vrei să îi faci albi mergi mai bine la un dentist.

| JustMeDeea91 a răspuns:

Cu bicarbonat alimentar dar atenție o dată pe săptămână nu mai multwinking