| anonim_4396 a întrebat:

Toamna trecuta,ma jucam fotbal,si cred ca m-am lovit in ceva. Cand am ajuns acasa,aveam sange strivit in interiorul unghiei. Din cate am citit,am inteles ca va disparea singura cu taierea unghilor,dar problema este ca nici in momentul de faza nu a disparut si arata groaznic, cam jumatate din unghie este acoperita cu sange strivit si mai se vede si putin galben. Ce pot face? Cum scap de problema asta? Ofer funda + vot celui mai bun raspuns.

PS : Problema o am la piciorul drept la degetul mare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Te rog sa-mi raspunzi la urmatoarele intrebari:
1.Te mai doare rana (la apasare)?
2. Miroase sau nu acel loc?
3. Puroiaza?
4. Simti degetul?
5. Unghia mai creste sau nu?
Astept raspunsul tau.

| anonim_4396 explică (pentru SaveTheNature):

Buna. 1. Nu simt nimic.
2. Nu prea, mai deloc.
3. Nu
4. Da
5. Da
Scuze pentru intarziere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine e să mergi la medicul de familie. Dacă nu a trecut în atât timp nu e ok. Nu sta așa.