| intrebarinelinistitoare a întrebat:

Salut TPU! Am 14 ani și azi am observat ca am o bubița mica rosie pe penis, dar pana la urma era puțin pielea luată. În timp ce ma uitam eu, am tras puțin în jos de penis și lângă ața(scuze expresia) am observat ca s-a spart un mic vas cu sânge(sau asa cred) și dacă apăs puțin acolo unde e sângele se extinde. Practic un săculeț cu sânge. Nu știu ce sa fac, dacă sa ma îngrijorez sau nu și dacă sa strâng acel săculeț sa iasă sângele. Rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este de la prea multa mas-tur-bare!
Cucul ala a fost frecat mult prea mult si atunci s-a produs iritatia si s-a spart acel vasulet de sange.
Evident ca va trebuii sa iei o pauza serioasa de la frecat si sa astepti sa se resoarba si vindece cucul.
Atentie, nu se stoarce nimic ce apare pe organele sexuale, ca risti sa se infecteze si cangreneze penisul, daca este ceva mai grav. daca este un simplu hematom, se va resorbii.
Da-i timp sa se vindece singur.

| healerdx7 a răspuns:

Lasa-l in pace, nu e nimic grav. O sa se vindece de la sine fara sa ii faci ceva.