| dbem a întrebat:

am 21 ani si spre deosbire de alti eu sunt foarte slab am 1, 70 si vreo 57 kg si as dori daca se poate sa ma ajutati cu niste sfaturi. Tin sa mentionez ca am fost slab toata viata si ca am incercat de toate, sala, vitamine, indopat (am mancat cate 500 g de iaurt pe zi ) dar degeaba. Pls help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Vitamine? Tu nu ai nevoie de vitamine, ai nevoie de un gainer, ceva cu proteine si multi carbohidrati. Dar in primul rand ai nevoie de vreo 4-5 mese pe zi.

Iti recomand dymatize super mass gainer, are 1280 de calorii / portie, 52 de grame de proteine si 256 de grame de carbohidrati + creatina, unul din cele mai bune produse in domeniu.

Cum te antrenezi acum? Faci toate exercitiile de baza, penbtru masa musculara?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca nu ai facut sala cum trebuie sau sub indrumarea unui antrenor.
Stiu si eu un baiat, a fost exact in situatia ta. Insa s-a pus pe facut sala, a mancat fortat (pana aproape vomita) si a pus muschi.
Probabil iti trebuie un antrenament personalizat la sala, pe care ti-l poate face un specialist.