| mihnealuca a întrebat:

Am o lucrare la un dinte din fata si imi voi pune un dinte de portelan.Am fost la dentist mi-a luat mulajul si apoi a zis sa vin peste cateva zile ca trebuie sa mai imi faca 2 probe.stiti cumva care sunt acele probe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-l probeaza acolo unde trebuie montat.Nu se potriveste perfect.Ca un costum de haine.Proba la croitor.

| PeFuga a răspuns:

Prima data te duci pentru proba de schelet, adica verifica daca dintisorul lucrat de tehnicieni este in regula sau daca mai trebuie slefuit pe ici pe colo. A 2-a oara te cheama pentru cimentat coronita.

| MgdDroopy a răspuns:

Buna. Tot ceea ce trebuie sa faca este sa potriveasca dintele din portelan perfect in gingie. Tehnicianul care creeaza dintele lucreaza dupa mulaj. Oricat de bine a fost luat el, tot nu este perfect. Mai slefuieste din dinte... Mai pileste un pic... Pana la perfectiune :-)