| deepinside777 a întrebat:

eu am o piatra la rinichi de 8 mm mai de mult cand a aparut problema asta am fo direct la urolog, pac mi-o dat tratament si durerile au plecat dupa la 2, 3 sap m-au apucat din nou si pana acum nu am mai avut dureri mai bine zis crize (asta s-a intamplat daca tin bine minte acum 2 luni), cred ca e tot acolo acuma tratament nu mai iau doar ceaiuri, apa, sucurile le-am lasat definitiv, si ma gandesc cand o sa iasa odata pietricica aceea sau ce naiba tot face acolo happy? Voi ce zice-ti?

P.S : in afara de du-te la medic sau altele,deoarece repet am fost mi s-a vazut problema totot nu mai are rost sa merg, vreau sa stiu niste detalii dc nu iese inca sau dc nu ma mai doare sau ce sa mai beau, tratamente chiar si alte lucruri ce mi-ar putea fi de ajutor

Multumesc dau funda! fara raspunsuri cretine, merci!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun ceai pentru rinichi este cel de DRAGAICA/sanziana (Galium verum).
O gasesti vrac la plafar.
3. Ceaiul de sanziene
Curata rinichii, ficatul, pancreasul si splina. Ceaiul de dragaica este un leac eficient in cele mai grele boli de rinichi sau pionefrite, chiar atunci cand nimic altceva nu mai da vreun un rezultat. Se face infuzie si se bea o ceasca pe stomacul gol, 30 minute inainte de micul dejun, iar restul pe parcursul zilei, inghititura cu inghititura. Daca boala este in stadiu grav se recomanda patru cesti pe zi.
Te mai poti interesa pe net pentru mai multe detalii.
Eu beau ceaiul de vreo 2 saptamani, ma duc mai des la toaleta si nu am mai avut probleme...adica aveam intepaturi puternice de imi taiau respiratia si nu mai puteam sa stau in picioare. Am inceput sa imi revin datorita ceaiului.
Ti-l recomand cu multa incredere.
Multa sanatate!happy

| georgeta27 a răspuns:

Aceiasi problema o am si eu, am luat pastile dar nu au dat nici un rezultat.nu de mult am inceput o cura cu ceai din matase de porumb si vad ca nu mai am probleme.

| micsiinteligent a răspuns:

Du-te la farmacia Catena si spune-le sa iti dea ceai de rinichi. Nu costa mai mult de 20 de lei. Succes. Sper sa te faci bine.