| Axel22 a întrebat:

Am o problema cam rusinoasa... Am 12 ani si cred ca am un testicul atrofiat (testiculele is. "bilutele" ), deci am vazut poze pe net si aratau cam la fel cu testiculul meu, deci e mai lasat cam cu vreo 2 degete latime si la forma nu e rotund, nu stiu cum sa zic dar parca interiorul e spart, ce poate fi? Mentionez ca nu m-am simtit rau, n-am avut probleme de potenta, dar demult imi e asa testiculul si nu m-am simtit deloc rau straight face

Deci spuneti-mi ce pot sa fac? Mie frica sa nu am probleme pe viitor, la parinti mi-e rusine sa le zic ca nu vrea sa le arat, nici la medic (mai ales daca e doctorita si e frumoasa). Deci e vreo problema? Sau eu m-am inselat? Mentionez inca odata ca n-am avut nici o problema de potenta sau cu sperma.

P.S cand am fost mai mic am fost operat de fimoza (la penis)

Funda pentru cel mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Dupa cum am citit pe net,daca ar fi fost testiculul stang,daca ar fi fost si dureros,atunci ar fi putut sa fie o problema.Dar asa,cred ca nu este nimic grav.Dar, totusi, un medic, ar decide in cunostinta de cauza.
Daca vrei, cauta pe GOOGLE tastand cuvintele testicul+drept+mai+mic+cauze.

4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Cum decizi tu, care este cel mai bun raspuns? Doar un medic, poate sa-ti spuna! Poti vorbi cu tatal tau, doar este si el barbat si are si el "bilute".
Testiculul mai mic, este pe partea stanga? Ai avut ceva dureri?

| Axel22 explică (pentru pietrean):

Pe partea dreapta am testiculul mai mic, si nu, nu am avut niciun fel de durere, deci ma simteam si ma simt si acum perfect normal.

| Axel22 explică (pentru pietrean):

Ok, mersi. Iti dau funda.

I-am arata un parinte problema asta a mea si a zis sa nu ma ingrijorez ca nu e nimic inca.

| pietrean a răspuns (pentru Axel22):

Dupa cum am citit pe net,daca ar fi fost testiculul stang,daca ar fi fost si dureros,atunci ar fi putut sa fie o problema.Dar asa,cred ca nu este nimic grav.Dar, totusi, un medic, ar decide in cunostinta de cauza.
Daca vrei, cauta pe GOOGLE tastand cuvintele testicul+drept+mai+mic+cauze.

| Axel22 explică:

Pardon, am 13 ani, am facut saptamana asta.