| Kinderrikaa a întrebat:

am o problema foarte mare
Ieri mi-a intrat o aschie in palma dar a intrat in carne si acum ma doare de mor, nu stiu cum sa o scot! Dati-mi un sfat cum sa o scot sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobbyBoy a răspuns:

Masare extremitatii si impingera aschiei in afara.dezinfectarea locului. extragerea chirurgical

| Kinderrikaa explică (pentru RobbyBoy):

Robby raspunsul tau a fost pe aproape happy iti dau pamblica sa nu zici ca sunt bulangiu, apropo am fost la cabinetul scolii mele si mi-a scos-o cu un ac, era intrata in carne pana mea. Pentru cei care o sa intalniti chestiile astea in viata, ducetiva la doctor, o a va dezinfecteze in locul unde aveti si apoi o sa scoata aschia cu un ac, nu o sa va doara deloc happy

4 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Ac steril si penseta sau mergi la l gamera de garda chirughie si ti-o vor scoate.

| eandopuncttk a răspuns:

Baga un bold un agraf ceva. ca nu o sa iti iasa matele pe acolo.

| emil11 a răspuns:

Incearca cu un ac, sau pune pe cineva sa iti scoata aschia.