| T3cHn0loGi3 a întrebat:

Azi am aflat ca am pneomonie. Este o boala grea?, adica sau facut decesuri de la ea? mi-e frica am 12 ani Stiti cumva in cam cate saptamani se trateaza ca doctora mi-a dat niste medicamente. FUNDITA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! cu pneumonia nu e de joca, dintr-o raceala banala, ne tratata corespunzator se ajunge la mai mult, si treaba se complica, urmeaza cu sfintenie tratamentul dat de medicul tau si sa iti faci control periodic, vb in stiinta de cauza. evita efortul, aerul rece, nocivele...

3 răspunsuri:
| AstralConfessor a răspuns:

Va fi bine in masura in care vei avea mai multa grija de tine pe viitor, treaba este ca va trebui sa sculti si sa iei medicatia pentru. a scoate raceala instalata in plamani, si nu manca mancare rosie. Funda?

| Alle23 a răspuns:

Nu e asa de grav, numai ca esti bolnava la plamani. nu o sa ai voie sa faci sportu,.nu ai cumm sa moriwinking funda?

| T3cHn0loGi3 explică:

Nu sunt fata iti dau funda dar acum s-a blocat un pic pc mersi mult