| Marius_Bogdan_Vlad_1988 a întrebat:

Azi dupa vreo cam o luna de pauza, am hotarat sa ma duc si eu la fotbal.
Am jucat cam o jumatate de ora si dupa aceea am simtit ca imi vine ameteala, m-am jos si usor usor mi-am revenit, numai ca mi-a ramas o stare de greata.
Tin sa precizez ca am mancat cu o jumatate de ora inainte sa plec la fotbal.
Sunt fumator si am avut si atacuri de panica, inca mai iau tratament ( anxiar + cipralex )
Un sfat?
Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Fumator,atacuri de panica si faci sport care iti solicita organismul atat de mult?
Mai bine lasa fumatul,fa-ti niste analize sa vezi cum stai cu vitaminele, mineralele, colesterolul, trigliceridele, cu viteza sangelui.Ai circulatie proasta a sangelui, adica iti ingheata mainile si picioarele iarna? Ameteli poti sa ai si daca sangele nu poate transporta sangele catre creier. Poate ameteala, este din acauza medicamentelor pe care le iei.Cauza atacurilor de panica, nu poate fi eliminata? Eu nu sunt de acord cu medicamentele sintetice(accept, doar in cazuri extreme).

| Marius_Bogdan_Vlad_1988 explică:

Problema este ca e prima data cand imi vine ameteala inclusiv greata. Analizele le-am facut acum 2-3 luni, au iesit toate bune, de fumat am hotarat sa ma las de azi! Sa fie oare si ca am mancat cu 20 de min inainte sa plec la fotbal?

| pietrean a răspuns (pentru Marius_Bogdan_Vlad_1988):

Felicitari,ca ai hotarat sa te lasi de fumat!
Ca ai mancat inainte de a juca fotbal, ma indoiesc ca a avut urmari sub forma de ameteala.Dar starea de voma, s-ar putea sa fi fost, de la mancatul inainte.Ti-ai solicitat colicistul, care este sensibil la efort.