| deepinside777 a întrebat:

cateodata ma junghie in zona inghinala sau langa penis in dreapta cum sa zic, am piatra la rinichi am fost la doctor pentru problema asta la urolog m-a vazut am facut si ecografie ma controlat 100% doctorul si nu mi-a zis sa am altceva in afara de piatra la rinichi, poate fi din cauza aceasta junghiurile in aceea zona cateodata?

Dau funda si fara raspunsuri idioate merci! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

O ecografie nu e suficienta pentru a exclude un calcul urinar/ureteral in cazul tau. Sunt necesare si alte investigatii (radiografie renala simpla, urografie intravenoasa).
http://www.i-medic.ro/......la-rinichi

| deepinside777 explică (pentru doctoressa):

Da ce am zis eu ca nu am litoza renala?happy am facut o ecografie si a fost suficient sa se vada acolo acest lucru, iau tratament si astept sa o elimin.

| Mihaela1964 a răspuns:

Hernie; pana mergi la medic evita sa ridici greutati, sau sa cari ceva greu.

| deepinside777 explică (pentru Mihaela1964):

Ce hernie ca nu am nici un simptom al herniei.

| Mihaela1964 a răspuns (pentru deepinside777):

Cred ca ai dreptate, am scris fara sa ma gandesc mai mult. Imi pare rau.

| deepinside777 explică (pentru Mihaela1964):

Nui problema asta, stai linistita toti gresim happy

| stalin1999 a răspuns:

Bea cat mai mult lichid cam 4l pe zi si ceaiuri si o s-o elimini cu siguranta!