| AndreiAndrei1995 a întrebat:

Cum poti sa mori din varicela? Mama mea are varicela si mi-e frica pentru ea si nu as vrea sa o pierd e singurul lucru ce il iubesc cel mai mult de pe planeta! Va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Stiu ca daca esti adult si faci una dintre bolile copilariei este putin mai grav dar woah..nu cred ca se ajunge la moarte, e varicela, nu cancer. Daca e sub supravegherea unui doctor, va fi bine, crede-ma.

| NakaTaka a răspuns:

Depinde de vaccin. Daca nu a fost vaccinata, va muri cu o sansa de supravietuire de 25%. Pentru tratare foloseste sfatul lui MedRex.

| Helpmeforfree a răspuns:

Doamnee, este cel mai frumis luvru citit vreodata!

Te admir Si iti tin PUMNII, MA VOI RUGA SI EU SA NU O PIERZI

NU CONTEAZA VACCINUL, ROAGA-TE SI VA FI BINE

| MedRex a răspuns:

Dacă mama ta a fost vaccinată, forma de boală va fi una ușoară. Bolile copilăriei e bine dacă le faci să le faci în copilărie, pentru că la vîrsta maturității pot avea întradevăr consecințe mai serioase. Nu îți fă probleme, boala trece în aproximativ 14-20 de zile, fără intervenții medicale majore. Cremă mentolată, un antialergic pentru prurit (mâncărimi) și cam atât.