| VasileAmadon a întrebat:

De 2 luni am observat ca, de dim sau după-amiază sau seara la falca stanga imi apare alb ca si cum aș fi stat în soare, se decojeste pielea cam asa, dar doar în locul acela.
Si daca ma spăl bine se roseste rau si după 2 ore cam asa apare din nou.
Ce poate fi,va rog frumos sa-mi răspundeți, săptămâna viitoare merg la dermatolog dar daca imi puteti spune ce poate fi, am cautat pe net si nu am gasit nimic, va rog frumos raspunsurile voastre ma pot ajuta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Poate fi o dezhidratare, poate fi o alergie, poate ai tenul uscat si mai are si el nevoie de hidratare, chiar daca esti baiat.
Insa cu siguranta raspunsul cel mai sigur il vei gasi la medicul dermatolog.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pare o infecție locală cu o ciupercă a pielii,
Doar un dermatolog poate să îți spună exact ce este.
Ai și pe Internet imagini cu boli de piele, cam 20000, așa că le știe medicul mai bine.
https://www.dermnetnz.org/image-library/