| Cpri69 a întrebat:

De 3 zile nu-mi pot misca partea stanga a fetei + gatul, doar imi pot misca pleoapele dar foarte greu. Inainte cu 2 zile de amortirea fetei mi se zbatea intr-una ochiul stang, nasul si gura.
Ce pot sa fac ca sa-mi revin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| helpme25 a răspuns:

Pareză! Deci daca fața o simși amorțită, ar trebui să pleci la neurochirurg!
De ce? Pentru ca poate să fie de la curent, de la ster, emoții, dar poate chiar și în cel mai rău caz - o tumoare!
Sistemul nervos central niciodată nu știi ce ascunde și ce maladii ai!

| Cpri69 explică (pentru helpme25):

Mersi mult! Si simt cateodata niste intepaturi in cap, frunte, etc. nu stiu daca are vreo legatura ca intepaturile astea le tot am de 1 an.

4 răspunsuri:
| KNz9898 a răspuns:

Eu zic sa te duci la medic neaparat! Nu glumi cu asa ceva, chiar daca nu este ceva foarte grav macar trebuie sa te linistesti ca nu este nimic in neregula!

| Cpri69 explică (pentru KNz9898):

Am fost vineri la medicul de familie sa vad intr-adevar ce am si ghinion, n-a fost acolo. si a zis asistenta sa vin luni.

| trimitiniad a răspuns:

Poate fi pareza deci, du-te la doctor.