| Hilaro a întrebat:

De aproape 5-6 zile mi-a aparut o afta pe buza de jos in coltul din stanga...Pe zi ce trece tot mai mare se face.Deja a atins masura unei gume de sters care se afla pe creion stiti voi.Ma refer in latime e rotunda ca si o guma de sters de la creion.Ma doare foarte rau cand mananc, mai ales cand vorbesc...Ce pot face sa scap cat mai rapid de ea? Am incercat cu glicerina boraxata si cu albastru de metilen dar nu a avut nici un efect.Ce pot face pentru a scapa cat mai rapid de ea?
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| iulian1302 a răspuns:

Buna. Incearca cu ceva solutii speciale pentru afte bucale. O astfel de solutie este si Anaftin care se regaseste sub forma de gel sau sub forma de spary (eu recomand spray-ul). Acest produs contine si acid hialuronic care ajuta la diminuarea durerii!

| nicusor222 a răspuns:

Pune putin Bicarbonat de sodiu intr-o cana cu apa, si clateste acolo. Stai calm ca si la mine dureaza atat. Nu mai da banii pe prosti si medicatie.