| TruLove a întrebat:

Am fost la dermatolog cu problema crapaturilor de la gura, de data asta am mers la un cabinet privat. Mi-a spus ca este candida bucala. Mi-a dat un preparat ce l-am luat din farmacie pentru a ma da pe acele crapaturi din: glicerina, nistatin si vitamina a. Si mi-a dat flucinazole o pastila pe zi. Este ok? Si pentru cea vaginala fac in fiecare seara asa : ceai de pelin + 2 linguri bicarbonat la 2l de apa si stau cu fundul in lighean. Este ok? Nu stiu ce sa mai fac sa scap de candida.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Nu pot sa comentez ce ti-a dat specialistul. Daca ai un partener sexual trebuie sa se trateze si el in acelasi timp. Schimba-ti des lenjeria intima si zilnic asternuturile pe durata tratamentului.