| PuFiLiCi98 a întrebat:

De vreo 2 -3 zile mi-a aparut un punct rosu in palma stanga. SI daca ma scarpin ma mananca rau de tot. Si e si pe sub piele dar si pe dinafara. Stiti ce poate fi si cu ce ma pot trata? Va rog ajutati-ma ca sunt speriat sad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| clau44 a răspuns:

Nu ai consultat um medic dermatolog? Pot fi mai multe diagnostice, de aceea iti recomand un consult la dermatologie (daca este furuncul este transmisibil, la fel si varicela, pojarul etc.)