| anonim_4396 a întrebat:

deci sa incep, am 12 ani, si nu stiu de ce dar a inceput sa ma cam doara mai sus putin de ureche, adica cum vine urechea completa, mai sus putin de ea, pe cap, durerea e mica, nu e mare, sau sa zici ca abia o suport, e micuta, dar imi e sa nu fie ceva grav, precizez ca, m-am lovit acolo acum 4 saptamani, adica era un fel de pistol al unui coleg, cu burete, colorat si in fata ceva plastic, nu plastic foarte tare, si cand a trat cu el m-a cam lovit acolo, dar a fost acum 4 saptamani, si nu era pistol dala adevarat, era de plastic si eram la ceva distanta de el, m-a cam durut putin pe moment dar gata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Alexxxxxx34 a răspuns:

Mai bine consulti un medic daca nu iti trece peste noapte!

| neutrino a răspuns:

Mergi urgent la medic daca doresti sa nu ai dureri mai mari.

| Ainstain_Andrei_2000 a răspuns (pentru neutrino):

Au inceput sa scada durerile, raspuns nefolositor

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pentru un control medical la medicul de familie.
Pa, pa.

| neutrino a răspuns (pentru Ainstain_Andrei_2000):

Facem pariu ca peste doua saptamani apar iarasi si atunci te vei gandi la sfatul meu?

| Ainstain_Andrei_2000 a răspuns (pentru neutrino):

Oricum ma voi duce la medicul de familie, doar ti-am spus ca nu au crescut durerile peste noapte cum ai spus tu

| neutrino a răspuns (pentru Ainstain_Andrei_2000):

Eu nu am spus asa ceva.

| Lawliet14 a răspuns:

Vorbeste cu mamica sa te duca la medic. Iti poti pierde auzul, sau o parte din el! Nu te speria, dar nici nu e de joaca cu asa ceva.