| maniacutz2003 a întrebat:

ma numesc Ionut si am 11 ani. Cu 2 saptamani aproximativ inainte de vacanta de vara aveam 68, 55 KG. M-am apucat de slabit, nu mancam cam deloc etc. Am slabit 8kg in 2 saptamani. Dupa ce s-a pus vacanta aveam 60, 6-8 --61kg. Dupa ce s-a pus vacanta nu am mai slabit nici un KG am incercat detoate fara sa mananc, sa fac sport dar nu mai merge sa slabesc. O dieta fara toate rahaturile de Somon nu stiu cum si dimineaza nu stiu ce iar la pranz nu stiu ce fel de piept de pui. (P.S am 1, 60M si 60, 6KG)
Vreau diete cat mai simple.
Stiu ca nu am voie dieta la varsta mea dar asta e fac orice ca sa ajung pe la 50kg sau nu stiu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristinaSNC a răspuns:

In primul rand nu mai face de capul tau! Vrei sa iti dai metabolismul peste cap?! Fa sport, alearga mult aventul. Cand vine vorba de dieta intreaba un medic ce sa mananci si cat. In functie de varsta ta si de corp iti va spune ce alimente sa consumiwinking Poti merge eventual la medicul de familiewinking!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Eu unul am slabit facand miscare si eliminand painea de la fiecare masa(adica am mancat mancare fara paine).
Sper sa-ti fie de folos sfatul meu.
Pace!

| Henriette1165 a răspuns:

Iti dau un sfat: NU TE MAI INFOMETA!
Din cauza asta poti avea grave probleme de sanatate si pentru o prostie ca asta poti ajunge sa stai prin spitale toata viata (nu mereu, ma refer cand faci caderi de calciu), mai ales ca esti mic si organismul tau e fraged!