| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-a intepenit gatul acum doua zile si nu imi mai trece. Ma rog, adica pot sa il misc putin daca stau in pat, dar daca ma ridic si stau doua minute in picioare simt ca mi se rupe gatul. M-am dat cu Puterea Ursului, dar degeaba. Ce sa fac? O sa imi treaca pana luni? *nu vreau sa mor la scoala*.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cumpara, de la farmacie, alifie Diclofenac si unge-te.

5 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Ehhh si mie mi s-a intamplat, o sa te doara cateva zile si trece singur.

| Black00 a răspuns:

Te-a trans curentu`man laughing) sau ai o intindere musculara, stai calm, o sa-ti treaca, da nu te gandi ca intr-o zi

| eudoareuu a răspuns (pentru Black00):

Cred ca am dormit stramb, cand m-am trezit mi-a pocnit gatul dintr-o data. Si asta e deja a doua zi. Ma chinui si sa fac baie.

| Black00 a răspuns:

Incearca sa ti-l pocnesti, sa-l misti cat de cat

| Tumblirish a răspuns:

Ai torticolis.Da-ti cu FASTUM GEL in jurul gatului(pe gat)