| KeNNT3D a întrebat:

Oare daca am 1, 70m inaltime LA 16ani, peste 2 luni 17 oare pana pe la 19-20 ani ajung LA 1, 90-2m, taicameo are peste 1, 90-1,95, deja sunt mai inalt ca maicamea.
Astept pareri ofer funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CimisliaNet a răspuns:

Salut, )) Cresterea organismului ca si a oaselor depinde mult nu numai de parinti si bunei, depinde si de alti factori: - modul de viata sport, alimentare... cunosc persoane cam la fel ca tine, nu inseamna ca vei creste 30 cm in 2-3 ani adica poti sa cresti cu 5-15cm. Cresti mult numai pina la o varsta, apoi mai putin. Dar daca ai parinti care depasesc 2m atunci este posibil ca si tu ai sa fii asa ba chiar si mai...

| KeNNT3D explică (pentru CimisliaNet):

Alimentatia zic eu ca e buna, ca sport merg la sala de forta, etc, asa de fel sunt mai solid, merci de raspuns, daca nu mai primesc si altele mai folositoare iti dau tie funda.