| AllexXtreme a întrebat:

pe la varsta de 15 ani am avut un accident cu bicicleta, m-am luat la intrecere cu un prieten si de odata m-am ridicat pe o roată si in secunda 2 s-a intors roata pe lat in aer m-a aruncat pe sus si am cazut direct intr-o țeavă cu piciorul de la incheietura un pic mai jos, mi-a intrat teava in picior aproape, mi-a rupt artera, se mai tinea un pic. A curs o groaza de sange, iesea din mine cum iese jetul la spalatorie. Am pierdut 2 pungi de sange, m-a dus de urgenta la Bucuresti, m-a operat si in locul arterei mi-a pus o venă de 9 cm, eu nu mai am artera si nu am voie sa fumez, iau aspenter toata viata pentru circulatia sangelui sa il subtieze. Intrebarea mea este daca pot sa consum proteine pentru masa musculara desi doctorul mi-a spus ca pot face sala dar de la bazin in sus si daca iau proteine ce o sa se intample? Chiar nu stiu ce sa fac, as vrea sa cresc mai repede, fac si sala dar nu prea se cunoaste, va multumesc pentru raspunsuri dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Damon217 a răspuns:

Copile, lasa asa zisele "proteine" mai exact suplimente si pune mana si mananca frate. Toti vreti sa "cresteti" dar niciunul nu va documentati.