| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut TPU,stiu ca am mai pus asemnea intrebari ca un prost dar astazi sa va spun ce-am patit,eram in oras cu mama varu si varamea,cand am urcat scarile la parcare la ultimu etaj erau cam vreo trei, imi batea inima tare si eu am zis sa vedem ce puls am cand am pus mana la gat am simtit ca mi s aoprit inima, si m-am speriat si am luat repede mana. cea fost asta?

inanite cu 7 luni in august am facut controale de rutina la sange la inima si mi-a zis ca sunt absolut normal si cu inima si cu totate organele. am facut 3 ekg si 5 seturi de analize ca sa ma conving ca n-am nimic.

va rog sa ma ajutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Fintommi a răspuns:

Nu te mai agita si tu atat ca n-ai nimic.te panichezi doar, ce se poate intampla? gandeste si tu mai pozitiv daca ai facut atatea teste si nu a iesit nimic si nu ai nimic la inima. in orice caz daca ti se mai intampla iti recomand sa iei un aparat de luat tensiunea ( cele de incheietura nu sunt prea bune ) ti le recomand pe alea care se pun pe brat mai sus.Si cand vezi ca ti se mai intampla iti iei repede tensiunea. Sa stai calm si sa nu te agiti sau sa vorbesti in timp ce aparatul ala ti-o calculeaza (nu trebuie sa te temi sau sa iti faci griji daca o sa iasa ceva; ramai calm). Bafta!

| EladioSalvadore a răspuns:

Infarct.
E de la sex.
Ori prea putin, ori prea mult dar anormal. Rudele tale aveau puls?