| Argelean a întrebat:

Sunt baiat, am 14 ani si de ceva timp vocea mea e mai subtire si cand vorbesc mai tare se subtie mai rau. Ce ar putea fi? Avand in vedere faptul ca daca e galagie nici nu ma aud ceilalti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti la varsta cand vocea se schimba. Vei creste si vocea ta va deveni mai groasa. Stai linistit.

| Clorox a răspuns:

E ceva normal!

| Nicolae207 a răspuns:

Nimic boss, e ceva normal la varsta ta, devii barosan si in acte.
Bafta!

| Argelean explică (pentru Nicolae207):

Si cand o sa se termine acest "proces"?

| Nicolae207 a răspuns (pentru Argelean):

Cred ca pe la 15 ani o sa vezi o schimbare destul de remarcanta, iar la 16, poate 17, vei avea vocea finala.

| AlexBucatica a răspuns:

Cred ca singura rezolvare este timpul.

| AlleBiaa12 a răspuns:

La varstele intre 13-16 ani, baietii isi schimba vocea! Nu trebuie sa iti faci griji! Acum depinde de fiecare cum se dezvolta! Sper ca te.am ajutat! happy