| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa știu cum se pun elasticele acelea intermaxilare pe aparatul dentar

Ortodontul mi-a dat niște elastice de 3 mm și unele de 6 mm.

Eu trebuie sa fac caninul drept sa fie între cei 2 dinți de sub el când mușc (în partea dreapta am reușit acest lucru cu elasticele) și am uitat cum sa le pun în dreapta. Mi ar fi de folos dacă mi ar răspunde cineva care poarta aparat dentar, știu ca trebuie sa fac un teiingi6dae nu mai știu exact pe ce dinți trebuie format.

Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din decembrie 2018 ar fi fost frumos să se găsească cineva care mai are canini, să îți dea un răspuns. Eu nu mai am. Proteză.