| ioyo1101 a întrebat:

va rog sa raspundeti!
mi-a venit aseara menstruatia si sambata dimineata plec cu clasa intr-o excursie de 2 zile
ce vreau sa va intreb:imi vine foarte mult noaptea si umplu 1 absorbant always cu "varf".ce sa fac ca sa nu patez patul de la hotel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este normal sa-ti vina asa cel putin in primele 3 zile.
Schimba-te mai des la cel putin 4 ore, te speli mai des.Nu ai incotro, ai grija sa nu faci efort prea mare!
Te pup!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pe sambata nu iti va veni asa de tare, oricum schimba-te mai des sa eviti un eventual,, accident,,

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată!

Până sâmbătă va scădea cantitatea de sânge menstrual.

Oricum, pentru a evita orice "incident" neplăcut, să foloseşti absorbante mai GROASE ( din acelea de noapte, cu 6-7 picuri pe ambalaj ).

Iar dacă, totuşi, şi sâmbătă vei avea menstruaţie mai abundentă, atunci îţi fixezi alarma la telefon şi te trezeşti la 4 ore să te schimbi ( totuşi, NU cred că va fi nevoie ).

Toate cele bune.

| Moonlight123 a răspuns:

Pana sambata va mai scadea cantitativ si ai putea incerca tampoane o.b. care se introduc in interior.
Poti sa le folosesti linistita si daca esti virgina.Toate miturile acelea ca nu ai voie tampoane interne sunt false.Traim intr-o era moderna, toate femeile folosesc asa ceva fara probleme.Succes!

| ioyo1101 explică (pentru Moonlight123):

Da dar eu sunt virgina si nu pot sa folosesc o.b-uri