| JammyBrooks a întrebat:

Am o problema.
Peste doua zile plec in excursie cu clasa si ghinionul s-a pus pe mine sad
In acea zi voi fi pe stop, ce sa fac sa nu trebuiasca sa schimb absorbantul? Adica nu o sa ma pot schimba doar odata (cred) si nu vreau sa ma patez.
Ce sa fac sa imi curga cat mai putin sange? Sa nu ma patez sad
(15 ani).

Răspuns Câştigător
| emily27ro a răspuns:

Cumparati absorbante de noapte si daca crezi ca iti vine foarte milt pune vata deasupra, ca sa fi mai in siguranta si chiar daca de patezi nu e nimic ia pantaloni rosii pe tine si eventual o bluza sa tio legi pe mijloc. Distractie placuta.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns (pentru emily27ro):

Punand vată deasupra se va păta si mai repede deoarece lichidul se va scurge pe margine straight face
Chiar dacă poartă pantaloni rosii, pata se va vedea.
Cel mai bine ar fi să folosească un absorbant de noapte si să poarte pantaloni negri.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai ce face ca să "curga cat mai putin sange"!

Preferabil să te îmbraci cu haine închise la culoare, te "verifici" mai DES ( mergi la toaletă de fiecare dată când ai posibilitatea ) - preferabil să ai la tine un pacheţel de şerveţele umede şi un set de absorbante ( 5 buc. ), preferabil mai GROASE ( din acelea de noapte, cu 6-7 picuri pe ambalaj ), mai ales dacă menstra este mai abundentă.

Pentru a atenua temporar durerile pre/menstruale, poţi să foloseşti ( cu respectarea Prospectului ) unul dintre următoarele medicamente : Algocalmin/Algozon, Nurofen ( simplu sau forte ), Ibuprofen 400/Markofen, Ibuprofen 600 ( dacă durerile sunt foarte puternice ), etc.

Toate cele bune.

| JammyBrooks explică (pentru bursuc001):

Nu am probleme cu durerile.niciodata nu m-a durut burta.

| bursuc001 a răspuns (pentru JammyBrooks):

Norocul tău happy
Eşti printre puţinele "fericite" care NU au dureri pre/menstruale!

O seară frumoasă.

| Adele29 a răspuns:

Ia de la o farmacie vitamina k..cateva pastile..curge putin aproape deloc, dar recuperezi next month