| codrutz0000 a întrebat:

De cam 2 luni așa simt o durere superficiala în jurul acelui os care iese în sus din piele (de lângă incheietura ).Nu prea știu Cum sa va spun,dar fiind superficiala nu prea I-am dat atenție, însă realizez ca devine cam ciudat.Deci totul a început într-o noapte,mai de mult,m am culcat liniștit nu aveam nimic și mă trezesc dimineata cu o durere îngrozitoare exact în acea zona,dar acum nu mă doare la fel ca în acea dimineata.

Și ar mai fi ceva dacă încerc sa rotesc incheietura (gen cum faci ca sa încălzești incheietura) trosnește ceva acolo. oasele cred,câte o data pe rotație, nu mă doare doar face așa.
Puțin ajutor va rog frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Mergi la medic. In orice caz, nici macar nu am inteles la ce os te referi.

| codrutz0000 explică (pentru Minks):

Deci nu știu Cum sa explic...luam așa coboram de la cot în jos în linie cu degetul mic, exact înainte sa ajungem în zona degetului mic se ridica un os sau ce este acela, toți oamenii au așa doar ca pe mine mă cam doare acolo și cred ca fără motiv

| InVisible99 a răspuns:

Mi-am analizat mana de 5 ori nu-mi iese nici un os in evidenta inainte de degetul laughing, poate pe referi atunci cand inchizi pumnul, dar oricum mergi la un doctor sa iti faca o raza la mana sa vada daca ai ceva rupt.