| EnourmousLove0909 a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa spun ca sunt putin ingrijorata caci de ceva timp am un nodul micut pe un san. Vreau sa spun ca inainte de menstruatie ma doare mai mereu. M-am documentat si am aflat ca este normal. Insa as vrea sa gasesc o metoda care sa ma ajute la ameliorarea durerii. vreau sa spun ca la celalalt san nu am un astfel de nodul. Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu e normal sa te doara... dupa menstruatie ar trebui sa dispara nodulul. Nu stiu ce sa zic decat sa te duci la doctor. Sanii dor inainte de mesntruatie, dar dor in intregime, nu doar un eventual nodul

| EnourmousLove0909 explică:

Am vrut sa spun ca am un nodul LA (nu pe) un san.

| ƒутzσaѕa a răspuns:

Cel mai bine te-ai duce la un ginecolog