| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor, am si eu o problema foarte grava, sunt dependent de jocuri de noroc (aparate), cand am un ban nu exista data fara sa ma duc sa ii joc, si pana la urma sa ii pierd pe toti, nu stiu ce sa mai fac, am jurat, am promis dar tot degeaba, nu ies din casa daca n-am bani, iar cand am ma duc direct si-i joc, tot timpul sunt stresat, nu stiu ce sa mai fac nu mai rezist asastraight face am zis de nenumarate ori ca numai intru in acele locuri, dar tot fac cum fac tot acolo ajung

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Pai la aceasta intrebare iti poti raspunde singur.De ce ma duc acolo? Ce castig? Nu ma pot abtine? Daca tu insusi nu te poti concentra si nu te poti opri singur inseamna ca nu ai puterea de a te stapani singur.Consulta un psiholog ca sa iti revii la normal aceste jocuri de noroc ucid oameni si ii ispitesc sa se duca in acele locuri cunosc o persoana care si-a parasit sotia si copii a vandut casa ca sa joace la aceste jocuri si apoi a realizat ce a pierdut acum saracul om doarme pe drumuri.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Imi pare rau dar noi nu te putem ajuta cu altceva, decat cu indemnuri si sfatul de a consulta un psiholog. Esti singurul care poate pune capat acestei pasiuni distrugatoare de sanatate si familie. Succes si numai bine!

| PetruMutascu a răspuns:

Eu zic sa joci mai bine gratis pe net.
Esti dependent de adrenalina care o dau. Tin minte ca dupa revolutie erau totfelul de jocuri cu fise, eram innebunit, nu mai stiam cum sa mai fac rost de bani sa ma joc.
In momentul in care au aparut pe calculator au disparut si ele. Daca vrei sa joci gratis http://jocurii-aparate.blogspot.ro
O sa te convingi ca nu ai cum sa le bati nici macar pe astea care sunt gratis.

| mariamirabelalove a răspuns:

Http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/102002523#h=6:0-11:422

Bună uite ceva ce sigur te va ajuta. Îți doresc să reușești.