| Ali28 a întrebat:

Salutari, as dori sa imi acordati un raspuns serios la intrebarea ce urmeaza sa o pun. Am momentan 16 ani si nu reusesc sa mai am erectii la materiale xxx.Care pot fi cauzele? Masturbarea poate fi un factor? Ce pot face sa remediez problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Excesul de masturbare si de productii XXX duce la diverse forme de impotenta. Renunta complet la masturbare si la filme porno 5-6 luni si lucrurile vor reveni la normal. Apoi, nu exagera cu masturbarea. 2-3 episoade pe saptamana unt maximul admis, iar filmele porno, la 16 ani sunt interzise. Ele pot fi vizionate dupa 18 ani, crezi ca degeaba se spune asta? Nu degeaba, ci fiindca cauzeaza astfel de probleme privite de minori lipsiti de discernamant.

| Zenithf a răspuns:

Se zice ca telenovelele si filmele porno strica relatii. Pentru ca fetele cred ca o relatie ii ca in telenovele si baietii ca ii ca in filmele porno. laughing
Hmm, dupa parerea mea erectia este provocata de imaginatie, iar filmele 3X omoara imaginatia, implicit si erectia.

| TeoPT a răspuns:

Masturbarea excesivă și vizionarea filmelor XXX în exces pot cauza probleme de potență. Când îți vei începe viața sexuală cu cineva pe care să îl iubeși cu adevărat vei fi mult mai excitat decât în fața calculatorului. Dar încearcă să nu te uiți des la filme XXX, dacă nu poți rezista. Cât mai rar.
Baftă

| FizoxX a răspuns:

Pai poate fi din cauza vizionarii "excesive" a materialelor xxx.Masturbarea nu poate fi o cauza deoarece este natural.Cand o sa ai o relatie sexuala cu cineva te asigur ca o sa ai parte de erectie daca este din cauza vizionarii excesive