| Ali28 a întrebat:

Salutari, as dori sa imi acordati un raspuns serios la intrebarea ce urmeaza sa o pun happy. Am momentan 16 ani si nu reusesc sa mai am erectii la materiale xxx.Care pot fi cauzele? Masturbarea poate fi un factor? Ce pot face sa remediez problema?

Va multumesc, Alin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Cauta-ti o femeie, aia o sa ti-o ridice instant.

| S0nofS4tana a răspuns:

Nu este asta cauza, eu ma masturbez cand simt nevoia si nu am probleme de genul asta.

| ina25bin a răspuns:

Nu sunt dr dar eu presupun ca nu ai neaparat o problema. poate e doar o problema de ordin psihic sau doar o inhibitie.la 16 ani maturizarea sexuala inca nu s-a facut pe deplin,nu poti pretinde ca esti "barbat" numai daca ai erectie.o alimentatie sanatoasa si cu putin sport, e cam ce are nevoie organismul tau deocamdata. daca nu ai erectie atunci cand urmaresti materialele xxx nu te impacienta. daca te masturbezi prea des, poate fi un factor emotional care impiedica erectia insa nu e obligatoriu.presupun ca mai tarziu vei constata ca nu a fost decat o alarma falsa. pana atunci...be happy

| user09 a răspuns:

Draga Alin, viagra!