| Ali28 a întrebat:

Salutari, as dori sa imi acordati un raspuns serios la intrebarea ce urmeaza sa o pun. Am momentan 16 ani si nu reusesc sa mai am erectii la materiale xxx.Care pot fi cauzele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Excesul de masturbare si de materiale porno. Pornografia este interzisa pentru persoanele sub 18 ani, tocmai fiindca le da probleme de potenta si libidou.

| MrWrestleMania a răspuns:

Aoleu. E grav... Nu te exciti deloc? E o problema. Daca timp indelungat nu o sa ai erectii la XXX o sa te apuce deodata o pofta nestabilita... dar o sa cresti si o sa ai iubita. Cu ea poti face orice. Succes!

| claudiu97 a răspuns:

Fa-ti o iubita repede si incepe-ti viata sexuala. Vezi cum elaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un cunoscut care pe la 17 ani a avut aşa "problemă". Pur şi simplu fizic nu eşti totalmente pregătit pentru asta. Maturarea ta sexuală încă nu s-a finisat. Nu-ţi face griji, peste un an-doi vei fi absolut "normal" happy Dacă mai înainte te excitau şi acum nu, atunci poate că pur si simplu te-ai epuizat psihologic. Poate încă eşti la stadiul când platonicul e mai important pentru tine, dar te-ai grăbit să începi un stil de viaţă tipic adolescenţilor obsedaţi. Poate asta nu eşti tu happy Sau poate că ai simţ estetic bine dezvoltat şi te atrag doar lucrurile frumoase.winking În aşa caz cu atât mai mult e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste aici, la "cauze" http://www.discretfarma.ro/......icol16.php