| Ali28 a întrebat:

Salutari, as dori sa imi acordati un raspuns serios la intrebarea ce urmeaza sa o pun happy. Am momentan 16 ani si penisul meu in erectie ar doar 12 centimentri.Care ar putea fi cauza, precizez ca nu sufar de vreo anumita afectiune sad. Este vreo sansa sa mai creasca in ciuda varstei? Poate fi supraponderabilitatea o cauza?

Va multumesc, Alin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este in limite absolut normale pentru un adult si este probabil sa mai creasca 1-2 cm. Asa ca nu exista nici o problema, deci nu exista nici o cauza.

| Bog15 a răspuns:

Frate, cum sunt fete cu sanii mari si mici, asa sunt si baieti cu penisuri mari si mici, o sa mai creasca pana faci 21 de ani, parca asa stiu ca atunrci cresterea se opreste la tot corpul. Ideea e ca nu trebuie sa abordezi asa problema, trebuie sa fii sanatos, traim intr-o lume in care se pune pret pe silicoane si alte chestii care se baga in femei sa fie mai artificiale decat o femeie gonflabila si barbati care trebuie sa ridice la standardele filmelor porno. Pe aici o sa apara smecheri care o au de 25 de cm, cel putin. Stai calm, enjoy life, fetele cu care o sa te culci, o sa te culci cu ele nu fiindca stiu dinainte cat ai penisul ci pentru ca te-au cunoscut si asa simt ele. Zona erogena la femeil e la 5-10 cm in interior, deci esti si acum acoperit. Plus la fete, orgasmul e foarte mult psihic, degeaba ai una mare si ii provoci durere (exista cazuri) daca nu poti sa o duci in starea aia de spirit.
Sfatul meu, fii alt om decat unul distrus de cat de mare sau mica o are (sunt o groaza de cocalari) fii increzator in tine si caracterul tau si o sa vezi tu ca o sa fie bine, capul sus, si ai rabdarewinking
P.S. nu te lua dupa colegii care se lauda aiurea, ala care tipa cel mai tare, probabil are cele mai mari temeri de genu asta

| Bog15 a răspuns:

Si pune-te dracul la o cura ceva, nu pentru penis, pentru tine, ca nu e sanatos, nu stiu daca afecteaza lungimea, dar sigur afeacteaza performanta, deci alege un sport si baga mare (mai cunosti si fetewinking

| silviu_5499 a răspuns:

ce sa mai zic bogdam a spus totul mia mai ramas faptul sa il felicit pentru gandirea liumpede si sanatoasa pe care o detine si tu aline vezi ce faci cu fetele alea ok

| gabriel_9090 a răspuns:

Pai din cate stiu, daca nu ai nici o afectyune atunci lasa ca creste singur nu-ty face probleme