| anonim_4396 a întrebat:

Se poate in timpul menstruatie ca sa imbraci rochia de mireasa? Adica as vrea sa ma imbrac inca odata in rochia de mireasa dar am menstruatie se poate sa o imbrac sau sa astept pina va trece? Am auzit multe ce se poate sa faci si ne nu se poate sa faci inainte de nunta dar as vrea sa stiu daca asta nu incurca cumva. ajutati-ma daca stiti!
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu inteleg din textul tau ca vrei doar sa o probezi, nu? Nu-i nici o pb in cazul asta. In schimb, nu e bine sa aiba loc cununia daca esti in acea perioada, pentru ca te atingi de obiecte sfinte. Insa, uneori, din cauza emotiilor vine si mai devreme si nu prea ai ce face tongue

Sfat: Nu crede in supersitii babesti! Orice nelamurire ai, intreaba preotul. Si aici un alt sfat: gaseste un preot bun, nu unul lumesc happy

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Singurul pericol ar fi sa nu iti patezi rochita! Sa inteleg ca o sa fii mireasa? Felicitari si Casa de piatra!

| adryana_6040 a răspuns:

In timpul menstruatie nu ai voie sa intri in biserica e pacat acum depinde de tine.

| GatitulMiresei a răspuns:

Menstruatia e o chestie atat de personala, incat numai tu stii cand se intampla.

| PrsRaluca a răspuns:

Stai linistita, nu exista nicio superstitie care sa iti interzica asta. Cel mai rau lucru care s-ar putea intampla ar fi sa patezi rochia, de aceea asigura-te ca esti protejata.

| Adelinushka a răspuns:

Va multumesc mult la toti! Va pooop pe toti!

| ໓iჯყ a răspuns:

Ce zici de un OB? sau un OB si un tampon normal in acelasi timp?