| anonim_4396 a întrebat:

Se poate sa am dureri pelviene(sub burta) din cauza alergatului?
Sau sunt de fapt dureri premenstruale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DarkDavid a răspuns:

Nu te speria e din cauza alergatului. Si eu patesc la fel. Sper ca te-am ajutat! happy

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Poate fi si una si alta. Durerile pot aparea si in urma efortului dar ai grija sa nu cumva sa fie vreo apendicita.La aceasta boala durerile se propaga chiar in zona descrisa de tine asa ca mergi la in control pentru linistea ta.

Multa sanatate thumbs up

| NimeniSiAtat a răspuns:

Daca te doare doar cand alergi, nu sunt dureri premenstruale, dar da se poate sa te doara pur si simplu cand alergi. Mai pateam si eu.

| Dinu77744 a răspuns:

Nu este nimic strasnic am avut si eu mam adresat la medic si a zis ca nu-i nimic...

| DarkDavid a răspuns:

Salut.Adica ai dureri dupa ce ai alergat mult? Si cate minute dureaza?

| Lavii007 a răspuns (pentru DarkDavid):

Am alergat ieri cam mult si nu aveam antrenament. Au inceput acum dimineata si sunt constante.

| DarkDavid a răspuns (pentru Lavii007):

Nu te speria e din cauza alergatului. Si eu patesc la fel. Sper ca te-am ajutat! happy