| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce sa fac sa scap de tenul grascrying...am o gramada de puncte negre pe fata straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Buna! foloseste pudra de argila, o gasesti la plafar(este foarte buna pentru tratarea tenului gras), foloseste numai creme hidratante be baza de apa (in nici un caz sa nu te dai cu creme grase), iar punctele negre le rezolvi cu o sedinta la cosmetica. Nici o masca din lume nu te poate scapa de ele, nici macar mastile abrazive, singura modaliate de a le elimina fiind cosmeticianul happy bafta.

| anonim_4396 explică (pentru ImiPlaceSaEnervezLumea):

Mda...am fost la cosmetician si ghici ce! ai ghicit...nimiclaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi... sper sa mearga big grin

| greenmoon a răspuns:

De ele scapi in timp... odata cu adolescenta. Necesara e rabdarea. Pana la ea, nu folosi sapunuri sau geluri sau alte chestii de genul pentru a-ti curata tenul. Incearca ceaiul de musetel sau doar apa calduta, tamponand usor cu un prosopel subtirel, din bumbac, curat bineinteles, si moale. Asta nu te scapa de puncte, ci doar e indicat de regula!

| anonim_4396 explică (pentru greenmoon):

Am 20 de ani...pana la cat sa tot astept?laughing

| greenmoon a răspuns (pentru anonim_4396):

A. E vina ta, imi dadusesi impresia de un pitic involburat tongue

| anonim_4396 explică (pentru greenmoon):

Haaa?

| anonim_4396 explică (pentru greenmoon):

Si totusi de ce e vina mea?

| greenmoon a răspuns (pentru anonim_4396):

Majoritatea adolescenţilor formulează întrebările astfel.