| Oprea_Iuli_1973 a întrebat:

Stie cineva cum pot sa SCAP de mersul pe varfuri?
Am problema asta inca din copilarie.
Adica.e jenant, nu pot sa ies pe strada din cauza asta, prima data am crezut ca nimeni nu remarca asta dar s-a dovedit ca iese in evidenta, daca cineva are sau a mai avut problema asta, as dori un remediu, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aiden a răspuns:

Bună happy
Ai putea să îţi cumperi pantofi ortopedici şi să încerci să mergi pe tălpi în mod conştient prin casă sau curte 30 de minute pe zi. Poţi de asemenea să vezi un ortoped. Sunt destul de sigură că fiecare oraş are câte unul iar consultaţia nu ar trebui să depăşească 50 de lei. Succes!

2 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Cum adica pe varfuri, am auzit asta cand eram in clasa, 1-4 si credeam ca e o vrajeala, adica mergi fara sa atingi cu calcaiele sau cum? mergi la medic in functie de gravitatea problemei tale trebuie sa faci niste exercitii recomandate de un fizioterapeut dar nu e nimic grav, sigur se rezolva.

| Lothar a răspuns:

Straduieste te sa mergi asa cum vrei tu si exerseaza de cateva ori pe zi acasa sau unde vrei.