| ValiMetin2uk a întrebat:

Stiu ca pare ciudata intrebarea da e serios si ma cam speriat. azi mi-a iesit o solutie galbuie din penis si ma ustura si m-a usturat toata ziua si inca ma ustura si mi s-a umflat pielea de la capul penisului sfaturi ceva...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intai mergi la medicul de familie, el va sti ce ai de facut in continuare. Daca nu mergi la medic, infectia se va agrava, va fi mult mai greu de tratat si risti sa se vindece cu sechele (ingustari ale uretrei)

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie genitala. Trebuie sa te vada repede un dermato-venerolog (in primele 48 de ore de la aparitia simptomelor)

| ValiMetin2uk explică (pentru Brigaela):

Au trecut cam 16 ore si daca nu ma duc la doctor ce se intampla? si merge si la medicu de familie?

| ValiMetin2uk explică (pentru Brigaela):

Am fost la medicu de familie si mi-a dat o trimitere la''clinica etaj 1 nu stiu ce mai scrie stga dermato (panduri)'' adica spitalu de langa biserica(ala mare)?

| Brigaela a răspuns (pentru ValiMetin2uk):

Nu stiu unde ti-a dat trimitere. Spitalul Panduri este pe Soseaua Panduri, aproape de intersectia cu Calea 13 Septembrie

| Brigaela a răspuns (pentru ValiMetin2uk):

Intai mergi la medicul de familie, el va sti ce ai de facut in continuare. Daca nu mergi la medic, infectia se va agrava, va fi mult mai greu de tratat si risti sa se vindece cu sechele (ingustari ale uretrei)

| doctoressa a răspuns:

Sunt semnele clare ale un infectii genitale; ar fi bine sa ajungi la medic pentru consult si tratament (medicul de familie iti va da bilet de trimitere catre dermato-venerologie). http://www.i-medic.ro/boli/uretrita

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai o INFECŢIE genitală/boală venerică.

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune.

| SimonaCristina a răspuns:

Poate fi boala venerica deci control urgent la dermato-venerologie cu bilet de la medicul de familie.