| R100 a întrebat:

TPU...am observat de dimineata cand am mancat paine neagra cu salata de vinete o durere de stomac si o stare de voma. Pana nu am mancat 2 3 covrigi uscati nu m-a lasat durerea. Astazi iarasi am incercat sa mananc salata de vinete si nu am avut aceiasi reactie. Acum 10 minute am mancat niste napolitane simple, de post ( pentru ca sunt si in post ) si am baut putina apa plata si a inceput iarasi sa ma doara groaznic. Astazi la scoala, dupa covrigi nu am mancat nimic. Dar m-au durut ovarele groaznic. Am trecut de perioada menstruala si chiar nu vad de unde vin atatea dureri... Banuieste cineva, ceva? am programare la medicul de familie joi pentru o trimitere la oftalmologie dar se pare ca o sa merg si pentru altceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Salata de vinete e de vina pentru ca stimuleaza intens colecistul si acesta reactioneaza. Printre reactiile colecistului se numara durerile si greata

| R100 explică (pentru BGDs):

Multumesc BGDs!

| mgtow a răspuns:

Probabil ai gastronterita sau nu ti-a cazut bine salata de vinete.

| Felix65 a răspuns:

Salata de vinete nu este o mancare usoara! Cand mai faci astfel de indigestii ia imediat un triferment(se da fara reteta ),bea ceai de menta,galbenele, sunatoare cu multa lamaie si daca se poate fara zahar sau cu zaharul fiert in apa de ceai!(faci infuzie -pui planta, torni apa fierbinte si acoperi cana cu o farfurioara timp de 5 min.)Adaugi lamaia.O sa te simti mult mai bine! In continuare, incearca sa nu mananci ceea ce vezi ca nu iti cade bine! O paine prajita cu putin unt te poate salva! Sa ai multa sanatate!

| R100 explică (pentru Felix65):

Multumesc Felix65 : ) Asemenea iti doresc si tie...

| Felix65 a răspuns (pentru R100):

Ma bucur ca ai apreciat sfaturile mele! Doamne ajuta sa nu mai ai probleme! Cadoul muzical depaseste asteptarile mele si ma face sa am o seara fericita.

| Nicole a răspuns:

Salut,daca salata avea ceapa, poate sa fie si din cauza ei.
Pa, pa.

| Dj14mally a răspuns:

Cred ca a fost cv in aer, ca si pe mine m-a durut burta si cativa din clasa de la minebig grin