| MariaAna1996JqYv a întrebat:

Tpuuu,ce ma fac? mi-am facut acum 5 zile pierce in buric singur, s-a infectat si acum am facut temperatura 40. am luat amoxicilina, nurofen..degeaba? Mai este cineva care a fost in starea mea? va rog,ajutati-ma ca nu mai pot,frig toata. si nu radeti de mine,chiar va rog eu frumos, stiu ca am facut o greseala mare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Anonimmi a răspuns:

Pei banuiesc ca stii ce prostie ai facut.Nu va jucati cu asa ceva de-aia exista saloane. PIERCING-UL trebuie dezifectat trebuie facut intr-un mediu cat mai bun.Tu realizezi ca te poti infecta in corp.Du-te la doctor singura solutie

| MariaAna1996JqYv explică (pentru ankuta01):

L-am scos de azi dimineataa, cand incepusem sa fac temperatura siam dat cu rivanol apoi cu crema dezinfectanta baneocin. si ce doctor sa fie acum noaptea?

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru MariaAna1996JqYv):

Cum ai putut sa stai atata timp fara sa te duci la doctor? Daca ti se intampla ceva?! Sa te duci la urgente daca te simti rau sa nu dai in altceva, si sa nu-ti mai pui asa ceva, nu sunt nici sanatoase si nici estetice!

| Anonimmi a răspuns (pentru MariaAna1996JqYv):

Exista urgentele.Da o fuguta pana acolo