| Laura46 a întrebat:

Truica Daniela (2011-10-20 11:38:30) Sunt Truica Daniela si am o fetita de 5 luni care s-a nascut cu grave probleme de vedere. Alesia Maria nu vede. Am fost pana acum in Italia la 2 spitale dar sunt sanse de respingere a corneei de la donator de 80%, ea are nevoie urgenta de un transplant de cornee artificiala care se face in America. Suntem chemati in luna decembrie dar din nefericire interventia costa 80 000$. Noi pana in prezent ...am strans cu ajutorul FUNDATIEI MEREU APROAPE suma de 40 000$ http://fundatiamereuaproape***/......de-cornee/ ********/social/VREAU-SA-AJUT-Alessia-are-nevoie-de-un-t ransplant_44229.html *****na3***/view-04_Sep-2011-Stiri_ora_24:00-49.html minutul 29:12, Orice mic ajutor este de folos Alesiei. Contul este deschis la sucursala BCR BUZAU pe numele TRUICA DANIELA RO81RNCB0549112677290001 0765 881 074 dany_bzn@yahoo****

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| chatalynutzz a răspuns:

Sa strangeti in continuarewinking

| Laura46 explică (pentru chatalynutzz):

Esti un copil fara minte, sa te fereasca Dzeu sa te imbolnavesti si parintii tai sa fie disperati ca parintii acesteti fetite

| anonim_4396 a răspuns (pentru Laura46):

Draga laura nu lua in seama comportamentul si educatia invizibila si inexistenta a acestui copil. nu are rost. pacat de parintii lui ca s-au chinuit sa il creasca si sa il faca. si pacat si de parintii acelui copil care necesita interventia chirurgicala. multa suferinta pe ei si pe bietul copil

| truicadaniela a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt Truica Daniela, mama Alesiei.Intrucat nu am reusit sa strangem suma de 80 000 dolari, dupa consultarile cu mai multi medici am hotarat ca cel mai bine pentru alesia este sa faca transplant de cornee cu cornee de la donator.Alesia a facut operatiile la amandoi ochii, priam in decembrie si a doua in ianuarie.Slava domnului totul este bine, suntem pe drumul cel bun, fetita noastra a inceput sa vada. Operatia a fost facuta in Italia in Forli de catre Prof Dr. Massimo Busin un om de exceptie, un mare doctor, un inger trimis de Dumnezeu sa aduca lumina in viata fetitei noastre. peste cateva zile urmeaza sa mergem din nou la un control si alesia va face o interventie deoarece este suspecta de glaucom si cataracta la ochiul stang.Cu ajutorul Lui Dumnezeu totul va fi bine, noi am stiut de la bun inceput ca vor fi si repercursiuni, dar mergem pana la capat si facem tot ce este posibil si imposibil pentru fetita noastra.Va multumim tuturor ca ati fost si sunteti alaturi de noi. Dumnezeu sa va ajute

| truicadaniela a răspuns:

Buna, sunt Truica Daniela mama Alesiei. Deoarece nu am reusit sa strangem suma de 80 000 dolari pentru a merge in America, si in urma consultarilor cu mai multi medici am decis ca cel mai bine pentru micuta noastra este sa faca transplant de cornee cu cornee de la donator. Alesia a facut prima operatie in decembrie dupa care in ianuarie a urmat si cea de a doua operatie. Fetita noastra a inceput sa vada, sa ne priveasca, sa intinda mana dupa jucarii, s-a intamplat cu adevarat o minune. Operatia a avut loc in Italia in Forli si a fost facuta de Prof Dr. Massimo Busin, un doctor de exceptie, un om minunat, un inger trimis de Dumnezeu sa ii dea vedere fetitei noastre. Peste cateva zile mergem din nou la control, Alesia a facut o complicatie la ochiul stang, fiind suspecta te glaucom si cataracta, eram conștienți de la bun început de aceste reacții adverse, și speram cu ajutorul Bunului Dumnezeu sa trecem cu bine si peste aceasta intervenție. Va mulțumim din suflet tuturor celor care ați fost alături de noi și care ați pus umăr de la umăr ca aceasta intervenție sa fie posibila. Dumnezeu sa va binecuvânteze.