| sssssAndrassss a întrebat:

URGENT! Buna TPU! Am aflat ca am herpes zoster (zona zoster). Medicul mi-a prescris aciclovir tablete +crema si alvityl sirop. Fac tratament la domiciliu am zona zoster de 4 zile. Am 12 ani si durerea persista tot mai mult nu mai pot suporta! Va rog sa ma ajutati! Nu mai pot suporta nici durerea nici mancarimea! Va rog niste tratamente pe care le stiti sau medicamente! Nu mai pot suporta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mariuuuk a răspuns:

In cazul asta trebuie sa schimbi medicul sau sa ceri niste analgezice. Spune-i mamei tale sa mergeti impreuna la doctor sa-ti prescrie.