| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! Herpes aparut peste noapte. Deseara am banchet si nu stiu ce sa-i fac. Stiu ca nu poate disparea asa de repede, dar macar ce i-as putea face sa nu se cunoasca chiar asa sau sa grabeasca putin procesul de vindecare?
Multumesc! [Funda]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Exista in farmacii un fel de leucoplaste pentru herpes, care si trateaza si mascheaza herpesul. sunt transparente, rotunde si foarte mici. daca esti fata ai norocul ca pui acel leucoplast si apoi dai cu niste ruj si nu se mai vede aproape nimic. iti dau linkul sa vezi despre ce e vorba, e cam scump, intreaba la farmacie poate exista si alte marci si se dau la bucata http://www.webfarm.ro/compeed-plasturi-anti-herpetici-15-plasturi.html

9 răspunsuri:
| TheUnikBiby a răspuns:

Multumesc mult pentru raspunsuri! Am pus niste pasta de dinti si cred ca mai tarziu ma duc sa cumpar acei plasturi. Multumesc inca o data!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la un avocat.el poate grabi procesul.

| akaleesh20 a răspuns:

Pune pasta de dinti pe el! si orice ar fi nu il storce!

| Hyora a răspuns:

Date cu pasta de dinti pe herpes

| わたなべ久美子 a răspuns:

Exista niste plasturi pentru herpes care se fasesc la farmacie.Bafta!

| Jazzberry12 a răspuns:

Otet! data viitoare cand mai simti ca iti iese, aplica otet rapid. Poti incerca cu crema sau compeed dar nu cred ca ai sanse sa iti treaca pana maine, otetul mi se pare mult mai eficient.

| BikaBianca a răspuns:

Pune pasta de dinti pe el daca nu iti trece du-te la farmacie si cere plasture pentru herpes

| radina a răspuns:

Exista in farmacii plasturi transparenti speciali pentru herpes ...bafta!