| Palade_Larisa_1988 a întrebat:

Va doresc frumos daca se poate sa citeasca aceasta intrebare un medic dermatolog.Am aplicat pe o mica rana adica o zgarietura care era inestetica pe picior un plasture cumparat de la farmacie uzual si m-am ales pe piele in zona locala aplicata cu o iritatie care se prezinta sub forma de mincarime si niste bubite mici cu lichid incolor.Am folosit asocilina triderm, nidoflor si nu s-a trecut deloc de 7 zile.Va rog spuneti mi o crema pe care sa o aplic sa se usuce acolo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alyball a răspuns:

Mergi la dermatolog cel mai sigur...nu mai folosi tot felul de creme sau mai stiu eu ce daca nu le sti si efectele secundare.

| ForeverLivingProducts a răspuns:

Buna ziua, sunt consilier pentru un stil de viata sanatos, promovez produse naturale din aloe vera, ceea ce ti s-a intamplat se poate rezolva, nu ai facut deloc bine ca ai pus plasturele.el a tinut umeda zona ranii de aceea nu s-a putut vindeca...rezultatul..iritarea pielii. Pentru astfel de probleme Compania Forever Living are Aloe First.pentru dezinfectarea ranii.si Propolis Creme..pentru calmare si vindecare. Produsele nu au contraindicatii, deci le poate folosii oricine. Daca doresti mai multe detalii, imi lasati un mesaj.O zi frumoasa

| Thisistheanswer a răspuns:

Buna,eu sunt consilier pentru un stil de viata sanatos. Eu iti recomand, Aloe First, se mai numeste si ''doctorul casei''.Nu are contraindicatii.Este un spray 473ml. Componente principale:78%gel stabilizat de aloe vera,propolis,extract de musetel natural,-dezinfectant,calmant,antibiotic,extract natural de galbenele,coada soricelului,cimbrisor,papadie,jales(salvie),eucalipt,ghimbir,limba mielului,santal,floarea patimilor si tocoferol(vitamina E naturala). Efectele asigurate de Aloe First sunt(antiinflamatorii,detumefiante,hemostatice,cicatrizante,epitelizante,antiseptice,antimotice). Se utilizeaza pentru: Tratamentul arsurilor foarte benefic,pulverizat pe zona afectata,dispare durerea si nu se mai formeaza flictene,refacerea tisulara este mult mai rapida si nedureroasa,leziuni tegumentare,plagi zdrobite sau suprainfectate,eruptii cutanate,eczeme,iritatii,afte bucale,micoze,stomatite,candidoze vaginale, paradontoze, ulceratii cronice si ulcere varicoase, psoriaz al pielii capului, zona zoster. Vreau sa va spun ca acest spray are in componenta 20 de plante medicinale si face cat 20 de produse dintr-o farmacie,si este nemaipomenit,se foloseste din cap pana in picioare (daca stii pentru ce este bunhappy. Eu vorbesc din experienta proprie, l-am folosit, am vazut ca este extraordinar, n-am gasit nici macar un produs la fel de bun, este singurul la ora actualahappy. Costa 80lei si se ia doar printr-o comanda a unui consilier, deoarece nu se gaseste la noi in farmacii.Aceste produse vin din America-Arizona.