| Dau3DMoriHD a întrebat:

VA ROG,AM NEVOIE DE AJUTORU VOSTRU!
Deci,am deja doua nopti de cand visez,asta seara am visat ca m-am dus in oras cu tatal meu si inca un om(Unhchi, cred)
cum am ajuns in oras un om l-a luat pe tatal meu in masina si s-a dus, iar eu cu cu omu ala(unchiu)am luat o alta masina si ne-am dus dupa el(tatal)era un drum foarte rau..cand incercam sal suna pe tata imi zicea ca telefonul e inchis,dupa am urcat eu la volan, conduceam foarte rau, am intrat intr-o casa unde mai nu am calcat niste copii.Asta a fos, astept raspuns sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RosaRose a răspuns:

Buna,

Visele, in general, au alte semnificatii decat cele care tie iti par reale atunci cand visezi.

S-ar putea ca in viata reala sa fii axat mai mult pe tehnologie, pe calculator sau alte lucruri, uitand de fapt sa mai petreci timp cu prsoanele dragi. Relatia cu tatal tau din vis se refera de fapt la o relatie cu tine si nu cu tatal tau de fapt. In vis, tatal tau semnifica eul tau interior, iar in viata reala inca ai dificultati de a te recunoaste si a te accepta asa cum esti. Drumul facut cu masina in vis catre tatal tau pentru a-l salva, reprezinta, de fapt, un drum spre sine, visul iti dezvaluie faptul ca tu treci prin niste etape ale vietii, exterioare sau interioare, care au ca scop final o transformare a ta. Tu inca te afli in imposibilitatea de a transforma ceva la tine si daca citesti aceste randuri, iti vei da seama exact si vei stii ce trebuie sa schimbi sau la ce trebuie sa lucrezi mai mult pentru a deveni mai bun la asta, sau pentru a avea linistea interioara.

Sper ca te-am ajutat sa iti dai seama, sau macar sa constientizezi acest lucru.

O zi minunata!

| Dau3DMoriHD explică (pentru RosaRose):

Da,eu sunt mai scund, mai slabut la 15 ani sad si cum ai zis tu "eu vreau sa ma schimb mult" multi isi bat joc de mine ca sun mai "scund" mai slab sad, mersi de raspuns.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te culci gandindu-te la lucruri frumoase, care iti plac. Suna prostesca, dar chiar functioneaza.
Nu iti face griji in legatura cu visul, Subconstientul nostru nu ne trimitem mesaje care au logica.

| RosaRose a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, subconstientul chiar ne trimite mesaje fara logica in vis, dar care au o mare logica in realitate, tu trebuie doar sa iti dai seama. Se numeste psihologie...

| Lola05 a răspuns:

Nu te uita la filme ciudate și violente înainte de somn! Nici în timpul zilei de fapt, dacă știi că te influențează, evită-le!
Nu mânca după orele 7- 8 seara, pentru că dacă îți încarci sistemul digestiv cu puțin timp înainte de ora de culcare e foarte posibil să te "ajute" și asta să ai coșmaruri. În loc ca organismul să se odihnească, el este menținut treaz pentru a digera mâncarea, sângele este folosit la maximum și de aici starea de agitație și coșmaruri.
Culcă-te devreme, pe la 10, 11 cel târziu. Vei adormi mai ușor, te vei trezi mai repede dimineața și vei "prinde" un somn mai de calitate decât dacă adormi târziu și dormi mai mult. De asemenea, dimineața după ce a sunat alarma sau după ce te-ai trezit o dată, nu te mai culca la loc, pentru că de cele mai multe ori în timpul somnului acestuia de după trezire apar coșmarurile.
Pune noaptea în cameră o lampă cu lumină slabă, care să lumineze foarte puțin camera, în caz că visezi urât să fie trezirea mai ușoară.
Înainte să adormi gândește-te la ceva frumos. Respiră adânc, relaxează-te și liniștește-te.
Și hei, în caz că visezi urât stai liniștit, după ce te trezești din vis respiră de câteva ori mai profund pentru a te calma mai repede și gândește-te că nu e nimic, tuturor ni se întâmplă! Ce bine că a fost doar un vis, nu-i așa? happy

| վፀiፀፀ a răspuns:

Visele sunt pur si simplu vise. Probabil asta este o teama de-a ta, de a-l pierde pe tatal tau iar subconstientul dezvolta chestia asta sub forma de vise. Incearca sa citesti o carte car ete face sa te simti bine sau sa te uiti la ceva comedie, chiar si desene inainte sa te culci :3

| KKevyn91 a răspuns:

Inainte sa te culci uitate cateva minute la o imagine frumoasa, linistitoare si no sa te mai gandesti la visul acela, sau gandeste-te la persoana iubita!